Hoşgeldiniz Uruk Endüstri Tüm Ekibiyle AeroEx 2016'da Yer Aldı. Uruk Endüstri Tüm Ekibiyle AeroEx 2016'da Yer Aldı. Uruk Endüstri Tüm Ekibiyle AeroEx 2016'da Yer Aldı. Sitemiz Tasarlanma Aşamasındadır.


Uluslararası Havacılık ve Uzay Teknolojileri AR-GE Proje Organizasyonu

13, 14 ve 15 Ekim 2016 tarihlerinde Kayseri’de Erciyes Teknopark ve Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi tarafından “Havacılık ve Uzay Teknolojileri” konusunda uluslararası katılımlı, yüksek kalitede bir organizasyon düzenlenecektir. Organizasyon Ommer Hotel'de yer alacak.

Organizasyon kapsamında uluslararası katılımlı bir Ar-Ge proje pazarı etkinliği, Avrupa İşletmeler Ağı kapsamında uluslararası firmalar arasında ikili görüşmeler ile Horizon 2020 projeleri için ortak bulmaya yönelik bir Brokerage Event (Aracı olma etkinliği) ve ilgili alanda uluslararası düzeyde konferanslar düzenlenecektir.

Organizasyon için Bremen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Azerbaycan Milli İlimler Akademisi ile Erciyes Üniversitesi arasında işbirliği sözleşmesi imzalanmıştır. Bremen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Avrupa genelinden kaliteli Ar-Ge projelerinin organizasyona katılımı için görev alacaktır. Airbus Defence organizasyona katılım sağlayacaktır ve Keynote konuşmacısı Airbus Defence’den üst düzey bir yetkili olacaktır.

Organizasyona sizlerde Ar-Ge projelerinizle katılım sağlayabilir ve Brokerage eventde uluslararası işbilirliği fırsatları yakalamak için ikili görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz.

Organizasyon esnasında Türkiye'nin en büyük askeri ve endüstriyel üreticilerinin yanında bulunmak Uruk Endüstri için gurur kaynağıdır.Kayseri Geliştirdiği Vinç ile Hava Kuvvetlerinde 10 Milyon TL Tasarruf Sağladı

 

Geliştirdiği vinç ile hava kuvvetlerinde 10 milyon TL tasarruf sağladıKayseri'de, yıllarca hava kuvvetlerinde elektronik sistem mühendisi olarak çalışan Bilal Uruk geliştirdiği arama kurtarma vinci ile hava kuvvetlerine 10 milyon TL tasarruf sağladı.

Kayseri Geliştirdiği Vinç ile Hava Kuvvetlerinde 10 Milyon TL Tasarruf Sağladı  Geliştirdiği vinçle orduya 10 milyon TL tasarruf sağladı 


Kayseri'de, yıllarca hava kuvvetlerinde elektronik sistem mühendisi olarak çalışan Bilal Uruk geliştirdiği arama kurtarma vinci ile hava kuvvetlerine 10 milyon TL tasarruf sağladı.

Bilal Uruk, görevinden ayrıldıktan sonra yaptığı çalışmalarda arama kurtarma vinci geliştirdi. Arama kurtarma vinci sayesinde helikopter olay yerine inmeden kazazedeleri kurtarabiliyor. Yaptıkları çalışma ile ilgili bilgi veren Uruk, '25 yıl boyunca elektronik sistem mühendisi olarak çalıştım. Bu deneyimlerimizden sonra 2010 yılında Erciyes Teknopark'ta Uruk Endüstri'yi kurduk. 2010 yılından beri çok değişik sivil ve savunma sanayi ürünleri geliştiriyoruz. Bu alanda helikopterlerde kullanılan arama kurtarma vinci geliştirdik. Şuanda silahlı kuvvetlerde kullanılmaya devam ediyor ve TUSAŞ'ta yürütülen helikopter üretim programlarına katkı sağlayacak yeni ürünler geliştirmekteyiz. Bu alanda savunma sanayinde faaliyet gösteren TUSAŞ,Aselsan ve benzeri kuruluşların yanında bizlerde kendi sistemlerini geliştiren firmalar olarak yerimizi almak istiyoruz. Bu açıdan kendi ürünümüz olan arama kurtarma vinçlerini TUSAŞ'ın yürüttüğü helikopter programında da kullanılması için ARGE çalışmalarımız devam ediyorö ifadelerini kullandı.

Uruk ayrıca, 'Helikopter arama kurtarma vinçleri helikopterlerin beşinci kritik parçası olarak niteleyebiliriz. Bu ürünler helikopterlerin arama kurtarma amacıyla bir bölgeye ulaştığında bölgedeki kazazedeleri helikopterin yere inmeden helikopterin içine alınması için kullanılan çok önemli bir araç. Savunma sanayi katma değeri en yüksek sektör. Bizim ürünlerimiz ile yurtdışındaki ürünleri kıyasladığımızda aralarında 1/5 oranında fiyat farkı olduğunu görüyoruz. Şuanda kadar hava kuvvetlerine 26 teslimatımız gerçekleşti. Bu ürünlerle hava kuvvetleri 10 milyon TL tasarruf sağladıö şeklinde konuştu.

Kaynaklar:

http://www.haberler.com/kayseri-gelistirdigi-vinc-ile-hava-kuvvetlerinde-8680049-haberi/

http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/son-dakika-haberi/gelistirdigi-vincle-orduya-10-milyon-tl-tasarruf-sagladi-1343098/

http://www.gundemturk.com/genel/gelistirdigi-vincle-orduya-10-milyon-tl-tasarruf-sagladi-h8622.html

http://www.haber24.com/gelistirdigi-vincle-orduya-10-milyon-tl-tasarruf-sagladi-haberi-1643159

http://www.ulkucumedya.com/gelistirdigi-vincle-orduya-10-milyon-tl-tasarruf-sagladi-81235h.htm

http://www.yeniasya.com.tr/bilim-teknoloji/gelistirdigi-vincle-orduya-10-milyon-tl-tasarruf-sagladi_406178

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2016/08/08/bir-vincle-orduya-10-milyon-tasarruf

http://www.34volt.com/gelistirdigi-vincle-orduya-10-milyon-tl-tasarruf-sagladi-haberi-416848/

http://www.takvim.com.tr/ekonomi/2016/08/08/10-milyon-tl-tasarruf-sagladi

http://www.haber8.com/Yasam/bir-vincle-orduya-10-milyon-tasarruf/haber-391568

http://www.dha.com.tr/gelistirdigi-vincle-orduya-10-milyon-tl-tasarruf-sagladi_1299472.html

http://www.objektifturkiye.com/haber-dhahaber-46959.html

http://www.xn--gnnhaberi-q9ab.com/yasam/bir-vincle-orduya-10-milyon-tasarruf-h29073.html

 


Referanslarımız

Website Designed by Uruk Endüstri - İstek ve şikayetler için: ahmethan@uruk.com.tr - URUK ENDÜSTRİ